Często spotykamy się z pytaniem, kto może podjąć pracę w charakterze opiekuna/asystenta?
Otóż wszelkie czynności związane z opieką mogą prowadzić jedynie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Zgodnie z literą prawa, za brak wymaganych kwalifikacji i uprawnień grozi odpowiedzialność prawna.
Dotyczy to każdego rodzaju sprawowania funkcji opiekuna/asystenta prowadzona przez osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Bez względu na to, czy opieka odbywa się w instytucjach państwowych czy prywatnych, w sposób stały i sezonowy, nieodpłatnie i za odpłatnością, jednorazowo jak i w zorganizowanej działalności.
Do podstawowych obowiązków opiekunów należy m.in.:
Zatem jak zostać masażystą, opiekunem osób starszych, opiekunem medycznym, opiekunem osób niepełnosprawnych lub asystentem osoby niepełnosprawnej?
Odpowiedź jest prosta, należy ukończyć kurs kwalifikacyjny przygotowany w oparciu o podstawę programową kształcenia w zawodzie!
Jeśli marzysz o zdobyciu dodatkowej wiedzy i umiejętności, to nasze szkolenia są właśnie dla Ciebie!
Nie musisz kończyć studiów, żeby zdobyć kwalifikacje zgodne z MEN umożliwiający pracę w charakterze opiekuna. Kursy prowadzone przez Krajowy Instytut Medyczny pozwolą Ci uzyskać kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem MEN przydatne do pracy w charakterze opiekuna osób starszych, opiekuna medycznego, opiekuna osób niepełnosprawnych oraz asystenta osób niepełnosprawnych.