Kurs specjalistyczny jest to rodzajkształcenia, który zgodnie z ustawą z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej(Dz.U. z 2014 r., poz. 1435, z późn. zm.) ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę lubpołożną wiedzy i umiejętności do wykonywania określonych czynności zawodowych przyudzielaniu świadczeń pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych,leczniczych lub rehabilitacyjnych.
Absolwentpo ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim wydane napodstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016r. w sprawiekształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz kartę kwalifikacyjną,która zgodnie z Rozporządzeniem stanowi potwierdzenie ukończenia szkolenia.
Poukończonym szkoleniu uczestnik jest przygotowany do samodzielnego wykonywaniaczynności zawodowych w obszarze realizowanego szkolenia.
KrajowyInstytut Medyczny posiada ogromne doświadczenie w zwiększaniu kwalifikacjipielęgniarek i położnych. Kwalifikacje wydane przez Krajowy Instytut Medycznysą honorowane zarówno w instytucjach państwowych jak i prywatnych.
UWAGA! Szczegółowe informacje o przebieguszkolenia, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują sięponiżej w dziale "FAQ - podstawowe informacje o kursie". Kliknij"Zobacz Więcej", aby rozwinąć dział FAQ oraz opinie absolwentów.
1) Co daje mi ukończenie kursu specjalistycznego wykonania i interpretacji zapisu elektrokardiograficznego dla pielęgniarek i położnych?
Ukończenie kursu specjalistycznegodaje wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania czynności w zakresierealizowanego szkolenia.
Po ukończeniu w/w szkoleniaKursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MinistraZdrowia, dzięki któremu uzyskuje kwalifikacje potrzebne do udzielaniaokreślonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedzinypielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.
2) Jakie są warunki, aby zapisać się naszkolenie?
Do kursuspecjalistycznego mogą przystąpić pielęgniarki lub położne, które:
- posiadają prawo wykonywania zawodu
3) Ile trwa kurs i w jakim czasie trzeba goukończyć?
Kursprzygotowany jest w oparciu o podstawę programową zatwierdzoną przez MinistraZdrowia. Łącznaliczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego wkontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 108 godzin dydaktycznych:
zajęcia teoretyczne – 50 godzin,
zajęcia praktyczne – 58 godzin.
Kurs realizowany jest zgodniez Harmonogramem kształcenia, udostępnianym indywidualnie uczestnikomkształcenia.
4) Czy dokumenty trzeba odnawiać?
Dokumenty są wydawane na podstawie odpowiednich rozporządzeń i sądożywotnie! Nie wymagają dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosisię dodatkowych kosztów.
5) Jak zapisać się na kurs?
Aby zapisać się na kurs, należy wejść na stronę głównąwww.medical.edu.pl, a następnie odnaleźć i kliknąć właściwy kurs. Po wejściu wszkolenie, należy kliknąć niebieską ikonkę z napisem „zapisz się” i wypełnićformularz rejestracyjny. Do 5 minut po rejestracji, na maila oraz sms’emzostanie wysłany login i hasło użytkownika (w przypadku, kiedy mail lub/i smsnie doszedł, prosimy o kontakt z obsługą klienta pod nr telefonu 22 116 59 59).Przy pomocy otrzymanych danych należy zalogować się na swoje indywidualne kontoi dokonać opłaty. Jeżeli płatność została zrealizowana przelewem internetowym,system w ciągu kilku minut wykryje transakcję i aktywuje szkolenie. Jeślinatomiast opłata nastąpiła przelewem tradycyjnym (dane do przelewu dostępne wzakładce kontakt: http://medical.edu.pl/kontakt w urzędzie pocztowym bądź teżplacówce bankowej, należy skan lub zdjęcie potwierdzenia transakcji wysłać naadres: kontakt@medical.edu.pl. Aktywacja konta nastąpi w ciągu kilku minut odwysłania maila z potwierdzeniem transakcji. Korzystanie z systemu jest możliwieuproszczone, intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Cała procedura nie powinnazająć dłużej niż 5-10 minut.
6) Czy płatność za kursmożna rozłożyć na raty?
Tak. Krajowy Instytut Medyczny każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Krajowy Instytut Medyczny bez instytucji pośredniczących.
7) Kiedy możnarozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?
Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty.
8) W jaki sposób możnadokonać opłaty za kurs? Jak otrzymać fakturę?
Płatnościna portalu Krajowego Instytutu Medycznego obsługują Przelewy24 (http://www.przelewy24.pl).Gwarantuje to naszym kursantom najwyższy standard bezpieczeństwa oraznajszerszą gamę możliwości płatniczych. Po zarejestrowaniu się na szkolenie,kursant może dokonać płatności poprzez:
-Przelewinternetowy (wykrywanie płatności w ciągu kilku minut);
-Przekaz/Przelewtradycyjny (możliwość wygenerowania druku do bezpośredniej płatności na poczcielub placówce bankowej);
-Kartękredytową.
Bezpieczeństwotransakcji zapewniają Przelewy24:
http://www.przelewy24.pl/cms,60,polityka_prywatnosci.htm
Generowaniefaktury.
Aby wygenerować fakturę wystarczy w formularzu rejestracyjnymzaznaczyć pole „Proszę o wystawienie faktury” oraz wypełnić dane niezbędne dojej wystawienia. Faktura zostanie automatycznie wygenerowana na koncie kursantapo dokonaniu opłaty. Prosimy nie generować faktury w przypadku, kiedy kursantkorzysta ze zniżki. Należy wówczas napisać maila na adres:kontakt@medical.edu.pl z prośbą o wystawienie żądanego dokumentu.
9) Dokumentacja po ukończeniu kursu.
Po ukończeniu kształcenia,kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Wzór dokumentu wynikabezpośrednio z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. wsprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.
10) Jak wygląda procesnauki na platformie Krajowego Instytutu Medycznego i z czego składa się kurs?
Proces nauki odbywa się zgodniez programem kursu zatwierdzonym przez Ministra Zdrowia i udostępnionym przezCKPPIP oraz zgodnie z Harmonogramem kursu udostępnionym przez Organizatorakształcenia.
Materiały dydaktycznezostały opracowane przez Kadrę dydaktyczną Krajowego Instytutu Medycznego,zgodnie z wytycznymi programu kursu.
Istnieje możliwość pobranialub wydrukowania materiałów dydaktycznych, które są udostępniane kursantompoprzez intuicyjną i łatwą w obsłudze platformę.
W raziejakichkolwiek pytań bądź problemów, należy kontaktować się z obsługą portalu:infolinia: 22 116 59 59 mail: kontakt@medical.edu.pl
11) Czym są„testy cząstkowe”?
„Testy cząstkowe”, są to testy wielokrotnego wyboru sprawdzającewiedzę pod koniec omawiania każdego tematu. W momencie niezaliczenia testucząstkowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku. Wkażdej chwili istnieje możliwość powrotu do materiałów, mechanizm ten pozwalalepiej zapoznać się z przygotowanym materiałem.
12) Czym jest „PracaZaliczeniowa”?
Praca zaliczeniowa polega na napisaniu eseju na wybrany przezsiebie temat z dostępnych tematów na platformie. Praca zaliczeniowa powinnazawierać 1-2 strony a4 napisane osobiście przez kursanta w notatniku dostępnympod wyborem tematu pracy zaliczeniowej.
13) Czym jest"Test generalny"?
„Test generalny” jest ostatnim szczeblem do zakończenia kursu.„TEST GENERALNY” składa się z 30 pytań losowo wybranych ze wszystkich „testówcząstkowych”. Próg zaliczenia „TESTU GENERALNEGO” to 25/30. W razieniepowodzenia na teście generalnym można nieodpłatnie przystąpić do testuponownie, aż do skutku.
14) Czym jest„Formularz kontaktowy”?
„Formularz kontaktowy” wypełnia się po zaliczeniu ostatniego„TESTU GENERALNEGO”. Wypełnienie „formularza kontaktowego” jest niezbędne,ponieważ zapisane w nim dane są potrzebne do wystawienia zaświadczenia MinistraZdrowia. Należy zwrócić uwagę na wielkość liter oraz poprawność wpisanychdanych. Jest to bardzo ważne, ponieważ treść z „formularza kontaktowego” jestzamieszczana bezpośrednio na dokumentacji.
15) Jak wyglądaodbiór dokumentacji poświadczającej ukończenie kursu?
Uczestnik kursu,otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem udostępnionym w RozporządzeniuMinistra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowegopielęgniarek i położnych po złożeniu i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminukońcowego.
16) Jakie są minimalnewymogi techniczne?
Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiadazainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować).Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczośćekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.
17) Jaka przeglądarkanajlepiej współpracuje z platformą?
Do prawidłowej funkcjonalności platformy wymagana jest jedna znajnowszych wersji przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox lub GoogleChrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować danezapisywane w plikach Cookie.
18) Jak skorzystać zdofinansowania Urzędu Pracy na szkolenia organizowane przez Krajowy InstytutMedyczny?
Każda osoba zarejestrowana w urzędzie pracy posiada możliwośćubiegania się o dofinansowanie na kursy organizowane przez Krajowy InstytutMedyczny do wysokości bonu szkoleniowego. Wartość bonów szkoleniowychnajczęściej oscyluje w granicach od 4000 zł do 6000 zł., dzięki czemu kursantma możliwość realizacji nawet kilku kursów. Zainteresowanych prosimy o kontaktz Krajowym Instytutem Medycznym przed udaniem się do urzędu Pracy celemustalenia szczegółów dot. dalszej współpracy. Krajowy Instytut Medycznywidnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych pod numerem: 2.02/00151/2020.
19) Czy można uzyskaćzniżkę na kolejny kurs?
Absolwenci Krajowego Instytutu Medycznego, na każde kolejne szkolenie otrzymują 10% zniżki. System nalicza rabat automatycznie przy zgłoszeniu na kolejny kurs.
Dodatkowo, jeśli kwota zamówienia w koszyku zawiera się w przedziałach z poniższej tabeli, otrzymasz rabat:
Od | Do | Rabat |
---|---|---|
2000 PLN | 3000 PLN | 10 % |
3000 PLN | 5000 PLN | 15 % |
5000 PLN | 10000 PLN | 20 % |