Dotacje dla bezrobotnych
obrazek

Kurs kwalifikacyjny pielęgniarstwo rodzinne dla pielęgniarek

 Cena tego kursu to tylko: 1490.00 PLN
Popularność kursu: 99.4%      Opinie: 156      wróć do kursów

Kurs kwalifikacyjny jest to rodzaj kształcenia, który zgodnie z ustawą z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014 r., poz. 1435, z późn. zm.) ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę lub położną wiedzy i umiejętności do udzielania określonych  świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz kartę kwalifikacyjną, która zgodnie z Rozporządzeniem stanowi potwierdzenie ukończenia szkolenia.

Uczestnik po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego jest przygotowany do objęcia kompleksową opieką pacjenta w każdym wieku w obszarze realizowanego szkolenia.

Krajowy Instytut Medyczny posiada ogromne doświadczenie w zwiększaniu kwalifikacji pielęgniarek i położnych. Kwalifikacje wydane przez Krajowy Instytut Medyczny są honorowane zarówno w instytucjach państwowych jak i prywatnych.

UWAGA! Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują się poniżej w dziale "FAQ - podstawowe informacje o kursie". Kliknij "Zobacz Więcej", aby rozwinąć dział FAQ oraz opinie absolwentów.

PROGRAM KURSU- pobierz 

ZAŚWIADCZENIE nr 2/2019 o wpisie do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych  

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć


FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze Opinie Absolwentów

1) Co daje mi ukończenie kursu kwalifikacyjnego rodzinnego dla pielęgniarek on-line?

Ukończenie Kursu kwalifikacyjnego Pielęgniarstwo rodzinne daje wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania czynności w zakresie realizowanego szkolenia. Kursant otrzymuje zaświadczenie Ministra Zdrowia, dzięki któremu uzyskuje kwalifikacje potrzebne do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

2) Jakie są warunki, aby zapisać się na szkolenie?

Do kursu kwalifikacyjnego mogą przystąpić pielęgniarki, które:
- posiadają prawo wykonywania zawodu
- posiadają co najmniej 6-miesięczny staż pracy w zawodzie

3) Ile trwa kurs i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Kurs przygotowany jest w oparciu o podstawę programową zatwierdzoną przez Ministra Zdrowia.Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 325 godzin dydaktycznych:
zajęcia teoretyczne – 150 godzin,
zajęcia praktyczne – 175 godzin.

Warto zwrócić uwagę, iż kurs prowadzony w formie e-learningowej umożliwia równoległe realizowanie teorii na platformie oraz stażu, co finalnie skraca czas trwania kursu.

4) Czy dokumenty trzeba odnawiać?

Dokumenty są wydawane na podstawie odpowiednich rozporządzeń i są dożywotnie! Nie wymagają dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

5) Jak zapisać się na kurs?

Aby zapisać się na kurs, należy wejść na stronę główną www.medical.edu.pl, a następnie odnaleźć i kliknąć właściwy kurs. Po wejściu w szkolenie, należy kliknąć niebieską ikonkę z napisem „zapisz się” i wypełnić formularz rejestracyjny. Do 5 minut po rejestracji, na maila oraz sms’em zostanie wysłany login i hasło użytkownika (w przypadku, kiedy mail lub/i sms nie doszedł, prosimy o kontakt z obsługą klienta pod nr telefonu 22 116 59 59). Przy pomocy otrzymanych danych należy zalogować się na swoje indywidualne konto i dokonać opłaty. Jeżeli płatność została zrealizowana przelewem internetowym, system w ciągu kilku minut wykryje transakcję i aktywuje szkolenie. Jeśli natomiast opłata nastąpiła przelewem tradycyjnym (dane do przelewu dostępne w zakładce kontakt: http://medical.edu.pl/kontakt w urzędzie pocztowym bądź też placówce bankowej, należy skan lub zdjęcie potwierdzenia transakcji wysłać na adres: kontakt@medical.edu.pl. Aktywacja kursu nastąpi w ciągu kilku minut od wysłania maila z potwierdzeniem transakcji. Korzystanie z systemu jest możliwie uproszczone, intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Cała procedura nie powinna zająć dłużej niż 5-10 minut.

6) Czy płatność za kurs można rozłożyć na raty?

Tak. Krajowy Instytut Medyczny umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty (50%/25%/25%). Przykład - cena danego kursu to 1000 zł, pierwsza wpłata wynosi 500 zł, druga wpłata 250 zł, trzecia wpłata 250 zł. Taka forma nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, ponieważ możliwości rozłożenia na raty udziela Krajowy Instytut Medyczny bez instytucji pośredniczących.

7) Kiedy można rozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty. Wszystkie dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje, zostają wysłane w ciągu 3-7 dni roboczych, od wpłaty ostatniej raty oraz zdania wszystkich testów i egzaminów.

8) W jaki sposób można dokonać opłaty za kurs? Jak otrzymać fakturę?

Płatności na portalu Krajowego Instytutu Medycznego obsługują Przelewy24 (http://www.przelewy24.pl). Gwarantuje to naszym kursantom najwyższy standard bezpieczeństwa oraz najszerszą gamę możliwości płatniczych. Po zarejestrowaniu się na szkolenie, kursant może dokonać płatności poprzez:

-Przelew internetowy (wykrywanie płatności w ciągu kilku minut);

-Przekaz/Przelew tradycyjny (możliwość wygenerowania druku do bezpośredniej płatności na poczcie lub placówce bankowej);

-Kartę kredytową.

Bezpieczeństwo transakcji zapewniają Przelewy24:

http://www.przelewy24.pl/cms,60,polityka_prywatnosci.htm

Generowanie faktury.

Aby wygenerować fakturę wystarczy w formularzu rejestracyjnym zaznaczyć pole „Proszę o wystawienie faktury” oraz wypełnić dane niezbędne do jej wystawienia. Faktura zostanie automatycznie wygenerowana na koncie kursanta po dokonaniu opłaty. Prosimy nie generować faktury w przypadku, kiedy kursant korzysta ze zniżki. Należy wówczas napisać maila na adres: kontakt@medical.edu.pl z prośbą o wystawienie żądanego dokumentu.

9) Czy na dokumentach jest adnotacja, że kurs odbył się drogą internetową?

Wzór nie przewiduje takich adnotacji. Dokumentacja jest dokładnie taka jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego. Wzór dokumentu wynika bezpośrednio z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

10) Jak wygląda proces nauki na platformie Krajowego Instytutu Medycznego i z czego składa się kurs?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów. Istnieje możliwość pobrania lub wydrukowania materiałów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 116 59 59 mail: kontakt@medical.edu.pl

11) Czy internetowy kurs jest niezawodny w działaniu?

Tak. Platforma została zainstalowana w jednym z najnowocześniejszych na świecie centrów danych, które gwarantuje dostępność usługi przez około 99.9% czasu w skali roku. O wszelkich planowanych przerwach w dostępności usługi, kursanci będą informowani z wyprzedzeniem.

12) Czym są „testy cząstkowe”?

„Testy cząstkowe”, są to testy wielokrotnego wyboru sprawdzające wiedzę pod koniec omawiania każdego tematu. W momencie niezaliczenia testu cząstkowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku.  W każdej chwili istnieje możliwość powrotu do lekcji, mechanizm ten pozwala lepiej zapoznać się z przygotowanym materiałem.

13) Czym jest „Praca Zaliczeniowa”?

Praca zaliczeniowa polega na napisaniu eseju na wybrany przez siebie temat z dostępnych tematów na platformie. Praca zaliczeniowa powinna zawierać 1-2 strony a4 napisane osobiście przez kursanta w notatniku dostępnym pod wyborem tematu pracy zaliczeniowej.

14) Czym jest "Test generalny"?

„Test generalny” jest ostatnim szczeblem do zakończenia kursu. „TEST GENERALNY” składa się z 30 pytań losowo wybranych ze wszystkich „testów cząstkowych”. Próg zaliczenia „TESTU GENERALNEGO” to 25/30. W razie niepowodzenia na teście generalnym można nieodpłatnie przystąpić do testu ponownie, aż do skutku.

15) Czym jest „Formularz kontaktowy”?

„Formularz kontaktowy” wypełnia się po zaliczeniu ostatniego „TESTU GENERALNEGO”. Wypełnienie „formularza kontaktowego” jest niezbędne, ponieważ zapisane w nim dane są potrzebne do wystawienia zaświadczenia Ministra Zdrowia. Należy zwrócić uwagę na wielkość liter oraz poprawność wpisanych danych. Jest to bardzo ważne, ponieważ treść z „formularza kontaktowego” jest zamieszczana bezpośrednio na dokumentacji.

16) Jak wygląda odbiór dokumentacji poświadczającej ukończenie kursu?

Dokumentacja o ukończeniu szkolenia zostaje dostarczona do kursanta w terminie od 3 do 7 dni roboczych, od momentu zdania egzaminów i dopełnienia wszelkich powinności. Przesyłka zostaje wysłana listem poleconym priorytetem, z możliwością monitorowania jej aktualnego statusu na stronie internetowej: http://emonitoring.poczta-polska.pl/. Czas doręczenia wynosi około 2-3 dni robocze.

17) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować). Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.

18) Jaka przeglądarka najlepiej współpracuje z platformą e-learningową?

Do prawidłowej funkcjonalności platformy wymagana jest jedna z najnowszych wersji przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Google Chrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować dane zapisywane w plikach Cookie.

19) Jak skorzystać z dofinansowania Urzędu Pracy na szkolenia organizowane przez Krajowy Instytut Medyczny?

Każda osoba zarejestrowana w urzędzie pracy posiada możliwość ubiegania się o dofinansowanie na kursy organizowane przez Krajowy Instytut Medyczny do wysokości bonu szkoleniowego. Wartość bonów szkoleniowych najczęściej oscyluje w granicach od 4000 zł do 6000 zł., dzięki czemu kursant ma możliwość realizacji nawet kilku kursów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Krajowym Instytutem Medycznym przed udaniem się do urzędu Pracy celem ustalenia szczegółów dot. dalszej współpracy. Krajowy Instytut Medyczny widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych pod numerem: 2.14/00400/2016.

20) Czy można uzyskać zniżkę na kolejny kurs?

Absolwenci Krajowego Instytutu Medycznego, na każde kolejne szkolenie otrzymują 10% zniżki. System nalicza rabat automatycznie przy zgłoszeniu na kolejny kurs.

Dodatkowo, jeśli kwota zamówienia w koszyku zawiera się w przedziałach z poniższej tabeli, otrzymasz rabat:

OdDoRabat
2000 PLN3000 PLN10 %
3000 PLN5000 PLN15 %
5000 PLN10000 PLN20 %


Agnieszka Dłutowska: Kurs spełnił moje oczekiwania.

Kowalczyk Aleksandra: Jestem bardzo zadowolona

Natalia O.: Polecam dla zapracowanych mam, które mają mało czasu. Bardzo fajna forma kursu!

KURS BARDZO PRZYDATNY: KURS BARDZO PRZYDATNY .MOŻNA GO WYKONYWAĆ WG.WŁASNEGO TĘPA I MOŻLIWOŚCI WYKONYWANIA  GO I ŁĄCZENIA Z WYKONYWANĄ PRACĄ ZAWODOWĄ. MATERIAŁY DOSTĘNE W SPOSÓB PRZEJRZYSTY ,TESTY PO  KAŻDYM MODULE DOSTOSOWANE DO ZAŁĄCZONYCH MATERIAŁÓW.POLECAM  KURS .

Hanna: Bardzo dobrze zorganizowany kurs .Treści zawarte w materiałach bardzo wartościowe i przydatne.Dostęp do informacji czytelny i zrozumiały.W razie problemów miła obsługa i natychmiastowa pomoc. Bardzo polecam!!!

Ewa: Przed zapisaniem się na kurs miałam wątpliwości czy materiały szkoleniowe będą wystarczające jak również dyplom który uzyskam będzie honorowany na równi z kursem stacjonarnym. Podczas kontaktu z zespołem obsługi (bardzo merytorycznym i przyjaznym) uzyskałam zapewnienie, że kurs jest prowadzony zgodnie z rozporządzeniem MEN a dyplom jest tak samo ważny i nie ma w nim adnotacji o sposobie jego uzyskania. To rozwiało wszelkie moje wątpliwości, zapisałam się na kurs i z wielką przyjemnością go ukończyłam.Bardzo starannie dobrany zakres materiałów, przejrzystość prezentacji oraz możliwość powrócenia do wcześniejszych etapów w celu utrwalenia materiału. Polecam każdemu taki sposób kształcenia się.

Anna Stnisławska: Bardzo wygodny jest brak ograniczeń czasowych co przy napiętym grafiku jest bardzo ważne.Dużo solidnych informacji medycznych.Dużo się nauczyłam.Napewno w przyszłości skorzystam z Pa nstwa usług.Dziękuję.

Maria Zięciak: Dziękuję za ciekawy kurs.Treści przygotowane  w sposób czytelny .Super forma nauki polecam.

Małgosia: Super kurs. Oferta kursów bogata. Obsługa profesjonalna. Na pewno to nie jest mój ostatni kurs. Polecam

teresa rylska : Kurs kwalifikacyjny pielegniarstwo rodzinne dla pielegniarek sprawil mi wiele radosc.Ze mogłam pogłebic wiedze dzieki Panstwu,przypomnialam sobie wiele cennych informacjii .Jestem pielegniarka z dlugoletnim stazem pracy w zawodzie ,z dosc duzym doswiadczeniem wciaz zglebiam wiedze z zakresu medycyny i nie tylko.Chcialabym nadal zdobywac swa wiedzie z zakresu pielegniarstwa oraz podwyzszac swoje kwalifikacje .DZIEKUJE PANSTWU SERDECZNIE 

Anna : Wysoka ocena kursu wynika z dobrze przygotowanych materiałów dydaktycznych. To na pewno nie jest mój ostatni kurs jaki u Państwa realizuje!

Sławomira: Był to najlepszy kurs jaki realizowałam, sama ustalałam godziny nauki oraz zakres materiału jaki przejdę danego dnia. Polecam wszystkim którzy mają mało czasu walnego

Katarzyna B.: 6/6 polecam wszystkim

Weronika: Dziękuję Krajowemu Instytutowi Medycznemu za taką formę nauki! 

Łucja W.: Kurs godny polecenia. Podnoszenie kwalifikacji oraz uzupełnienie wiedzy poprzez metodę e-learningową to duża oszczędność czasu. Dodatkowo po ukończeniu szkolenia otworzyły się przede mną nowe możliwości w pracy. 

Olga S.: Dziękuję za miłą obsługę, porządnie wykonane dokumenty oraz wachlarz nowych możliwości po zrealizowanym kursie, polecam.

Mirosława P.: Pełen profesjonalizm, uczciwe podejście do kursanta. Dodatkowo chciałam pochwalić kompetentną obsługę Państwa portalu oraz możliwość rozłożenia płatności na raty. 

Marzanna: Intuicyjna platforma edukacyjna - jednym słowem polecam.

Anna W.: Materiały dydaktyczne przygotowane zostały przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie potrafiących objaśnić konieczną do zdobycia wiedzę w prosty sposób. Jestem bardzo zadowolona z kształcenia w Krajowym Instytucie Medycznym.

Daria Sz.: Kurs niezwykle pomocny! W moim odczuciu idealny dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu wolnego, a chcących się rozwijać i dokształcać. Polecam 

Lidia: Szybka i wygodna forma realizacji całego zakresu przekazanych informacji. Oceniam ten kurs na najwyższą ocenę!! Polecam wszystkim zajętym w życiu codziennym

Karolina L.: 100% profesjonalizmu

Emilia: Początkowo miałam niewielkie problemy z obsługą mojego indywidualnego konta, a to dlatego, że po raz pierwszy miałam do czynienia z nauką w takiej formie. Wystarczył jeden telefon, a pani z infolinii poinstruowała mnie jak powinnam postępować w dalszych krokach. W mojej opinii zasługuje na największe pochwały. Serdecznie polecam.

Angelika P.: Kurs szczerze mogę polecić każdej niezdecydowanej osobie. Na prawdę wysoki poziom wiedzy, dobrze wyselekcjonowane materiały edukacyjne. Przekazana została mi wiedza, którą na co dzień stosuję w życiu zawodowym. Polecam