Dotacje dla bezrobotnych
obrazek

Kurs Opiekuna Osób Niesamodzielnych

 Cena tego kursu to tylko: 699.00 PLN
Popularność kursu: 96.8%      Opinie: 22      wróć do kursów

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje opiekuna osoby niesamodzielnej, wg poniższego wzoru. 

Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie w języku polskim.

Kurs Opiekuna Osób niesamodzielnych daje możliwość legalnego podjęcia zatrudnienia m.in. w: domach opieki społecznej, hospicjach, placówkach opieki paliatywnej, domach samopomocy. Opiekun może także prowadzić indywidualną opiekę w mieszkaniach osób potrzebujących w Polsce jak i zagranicą. 

Posiadamy ogromne doświadczenie w zwiększaniu kwalifikacji opiekunów podejmujących pracę m.in. w: Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji. Kwalifikacje wydane przez nasz instytut są honorowane w w/w krajach zarówno w instytucjach państwowych jak i prywatnych.

Krajowy Instytut Medyczny jest wpisany do państwowego rejestru instytucji szkoleniowych Urzędu Pracy pod numerem 2.14/00400/2016. Oznacza to, że każda osoba posiadająca status bezrobotnego, może wnioskować o pokrycie kosztów naszego szkolenia przez swój Urząd Pracy.

UWAGA! Szczegółowe informacje o przebiegu szkolenia, rejestracji, płatnościach oraz wymogach technicznych znajdują się poniżej w dziale "FAQ - podstawowe informacje o kursie". Kliknij "Zobacz Więcej", aby rozwinąć dział FAQ oraz opinie absolwentów.

PROGRAM KURSU - pobierz 

Przesuń kursor myszy po wizualizacji aby powiększyć

FAQ - podstawowe informacje o kursie

Najnowsze Opinie Absolwentów

1) Co daje mi ukończenie kursu on-line opiekuna osób niesamodzielnych?

Ukończenie kursu daje wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w charakterze opiekuna osób niesamodzielnych w Polsce i zagranicą. Kursant otrzymuje zaświadczenie MEN oraz certyfikat ukończenia kursu opiekuna osób starszych w języku polskim, angielskim oraz niemieckim, dzięki którym może podjąć zatrudnienie m.in. w: domach opieki społecznej, hospicjach, placówkach opieki paliatywnej, domach samopomocy. Opiekun może także prowadzić indywidualną opiekę w miejscu zamieszkania osób potrzebujących zarówno w Polsce jak i zagranicą. 

2) Czym różni się kurs organizowany przez Krajowy Instytut Medyczny, a innymi kursami dostępnymi na rynku?

Krajowy Instytut Medyczny jest instytucją oświatową wpisaną do państwowych rejestrów takich jak: Ewidencja Szkół i Placówek oraz Rejestr Instytucji Szkoleniowych. Podstawowym założeniem Krajowego Instytutu Medycznego jest zwiększanie kwalifikacji zawodowych w obszarze szkoleń medycznych. Każdy z absolwentów jest wpisany do rejestru, dzięki czemu kwalifikacje absolwentów można zweryfikować wchodząc bezpośrednio na stronę: http://medical.edu.pl/absolwenci

3) Ile trwa kurs i w jakim czasie trzeba go ukończyć?

Program szkolenia wynosi 80 godzin, natomiast czas trwania kursu zależy wyłącznie od kursanta.

4) Czy dokumenty trzeba odnawiać?

Dokumenty są wydawane na podstawie odpowiednich rozporządzeń i są dożywotnie! Nie wymagają dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

5) Jak zapisać się na kurs?

Aby zapisać się na kurs, należy wejść na stronę główną www.medical.edu.pl, a następnie odnaleźć i kliknąć właściwy kurs. Po wejściu w szkolenie, należy kliknąć niebieską ikonkę z napisem „zapisz się” i wypełnić formularz rejestracyjny. Do 5 minut po rejestracji, na maila oraz sms’em zostanie wysłany login i hasło użytkownika (w przypadku, kiedy mail lub/i sms nie doszedł, prosimy o kontakt z obsługą klienta pod nr telefonu 22 116 59 59). Przy pomocy otrzymanych danych należy zalogować się na swoje indywidualne konto i dokonać opłaty. Jeżeli płatność została zrealizowana przelewem internetowym, system w ciągu kilku minut wykryje transakcję i aktywuje szkolenie. Jeśli natomiast opłata nastąpiła przelewem tradycyjnym (dane do przelewu dostępne w zakładce kontakt: http://medical.edu.pl/kontakt w urzędzie pocztowym bądź też placówce bankowej, należy skan lub zdjęcie potwierdzenia transakcji wysłać na adres: kontakt@medical.edu.pl. Aktywacja kursu nastąpi w ciągu kilku minut od wysłania maila z potwierdzeniem transakcji. Korzystanie z systemu jest możliwie uproszczone, intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Cała procedura nie powinna zająć dłużej niż 5-10 minut.

4) Czy płatność za opiekuna osób starszych można rozłożyć na raty?

Tak. Krajowy Instytut Medyczny każdej osobie zainteresowanej płatnością ratalną, umożliwia rozłożenie całej opłaty na 3 raty. Nie jest wymagane składanie skomplikowanych wniosków, a następnie ich długie rozpatrywanie oraz sprawdzanie zdolności kredytowej itp. Wystarczy podczas rejestracji zaznaczyć chęć płatności ratalnej, a system od razu podzieli opłatę na 3 raty. Brak skomplikowanych formalności wynika z faktu, iż możliwość rozłożenia na raty udzielana jest przez Krajowy Instytut Medyczny bez instytucji pośredniczących.

5) Kiedy można rozpocząć kurs w przypadku płatności ratalnej?

Kurs można rozpocząć od razu po uiszczeniu pierwszej wpłaty. Wszystkie dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje, zostają wysłane w ciągu 3-7 dni roboczych, od wpłaty ostatniej raty oraz zdania wszystkich testów i egzaminów.

6) W jaki sposób można dokonać opłaty za kurs? Jak otrzymać fakturę?

Płatności na portalu Krajowego Instytutu Medycznego obsługują Przelewy24 (http://www.przelewy24.pl). Gwarantuje to naszym kursantom najwyższy standard bezpieczeństwa oraz najszerszą gamę możliwości płatniczych. Po zarejestrowaniu się na szkolenie, kursant może dokonać płatności poprzez:

-Przelew internetowy (wykrywanie płatności w ciągu kilku minut);

-Przekaz/Przelew tradycyjny (możliwość wygenerowania druku do bezpośredniej płatności na poczcie lub placówce bankowej);

-Kartę kredytową.

Bezpieczeństwo transakcji zapewniają Przelewy24:

http://www.przelewy24.pl/cms,60,polityka_prywatnosci.htm

Generowanie faktury.

Aby wygenerować fakturę wystarczy w formularzu rejestracyjnym zaznaczyć pole „Proszę o wystawienie faktury” oraz wypełnić dane niezbędne do jej wystawienia. Faktura zostanie automatycznie wygenerowana na koncie kursanta po dokonaniu opłaty. Prosimy nie generować faktury w przypadku, kiedy kursant korzysta ze zniżki. Należy wówczas napisać maila na adres: kontakt@medical.edu.pl z prośbą o wystawienie żądanego dokumentu.

7) Czy na dokumentach jest adnotacja, że kurs odbył się drogą on-line?

Wzór nie przewiduje takich adnotacji. Dokumentacja jest dokładnie taka jak w przypadku ukończenia kursu stacjonarnego.

8) Czy jeśli przebywam zagranicą lub nie mam ukończonej szkoły średniej/zawodowej mogę zapisać się na kurs opiekuna osób starszych?

Tak. Wykształcenie średnie/zawodowe nie jest wymagane.

Po ukończeniu kursu dokumenty mogą zostać wysłane również zagranicę. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

9) Jak wygląda proces nauki na platformie Krajowego Instytutu Medycznego i z czego składa się kurs?

Materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów. Istnieje możliwość pobrania lub wydrukowania materiałów. Proces nauki odbywa się na intuicyjnej i łatwej w obsłudze platformie e-learningowej. W razie jakichkolwiek pytań bądź problemów, należy kontaktować się z obsługą portalu: infolinia: 22 116 59 59 mail: kontakt@medical.edu.pl

11) Czy kurs on-line jest niezawodny w działaniu?

Tak. Platforma została zainstalowana w jednym z najnowocześniejszych na świecie centrów danych, które gwarantuje dostępność usługi przez około 99.9% czasu w skali roku. O wszelkich planowanych przerwach w dostępności usługi, kursanci będą informowani z wyprzedzeniem.

12) Czym są „testy cząstkowe”?

„Testy cząstkowe”, są to testy wielokrotnego wyboru sprawdzające wiedzę pod koniec omawiania każdego tematu. W momencie niezaliczenia testu cząstkowego można nieodpłatnie podejść do testu ponownie, aż do skutku.  W każdej chwili istnieje możliwość powrotu do lekcji, mechanizm ten pozwala lepiej zapoznać się z przygotowanym materiałem.

13) Czym jest „Praca Zaliczeniowa”?

Praca zaliczeniowa polega na napisaniu eseju na wybrany przez siebie temat z dostępnych tematów na platformie. Praca zaliczeniowa powinna zawierać 1-2 strony a4 napisane osobiście przez kursanta w notatniku dostępnym pod wyborem tematu pracy zaliczeniowej.

14) Czym jest "Test generalny"?

„Test generalny” jest ostatnim szczeblem do zakończenia kursu opiekuna osób starszych. „TEST GENERALNY” składa się z 30 pytań losowo wybranych ze wszystkich „testów cząstkowych”. Próg zaliczenia „TESTU GENERALNEGO” to 25/30. W razie niepowodzenia na teście generalnym można nieodpłatnie przystąpić do testu ponownie, aż do skutku.

15) Czym jest „Formularz kontaktowy”?

„Formularz kontaktowy” wypełnia się po zaliczeniu ostatniego „TESTU GENERALNEGO”. Wypełnienie „formularza kontaktowego” jest niezbędne, ponieważ zapisane w nim dane są potrzebne do wystawienia zaświadczenia MEN oraz certyfikatów ukończenia kursu. Należy zwrócić uwagę na wielkość liter oraz poprawność wpisanych danych. Jest to bardzo ważne, ponieważ treść z „formularza kontaktowego” jest zamieszczana bezpośrednio na dokumentacji.

16) Jak wygląda odbiór dokumentacji poświadczającej ukończenie kursu?

Dokumentacja o ukończeniu szkolenia zostaje dostarczona do kursanta w terminie od 3 do 7 dni roboczych, od momentu zdania egzaminów i dopełnieniu wszelkich powinności. Przesyłka zostaje wysłana listem poleconym priorytetem, z możliwością monitorowania jej aktualnego statusu na stronie internetowej: http://emonitoring.poczta-polska.pl/. Czas doręczenia wynosi około 2-3 dni robocze.

17) Jakie są minimalne wymogi techniczne?

Należy posiadać komputer PC lub inne urządzenie, które posiada zainstalowany moduł Flash Player w przeglądarce (kliknij aby zainstalować). Urządzenie winno odtwarzać poprawnie dźwięk w formacie MP3 oraz posiadać rozdzielczość ekranu w poziomie nie mniejszą niż 1100 pixeli.

18) Jaka przeglądarka najlepiej współpracuje z platformą e-learningową?

Do prawidłowej funkcjonalności platformy wymagana jest jedna z najnowszych wersji przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Google Chrome. Ponadto przeglądarka powinna obsługiwać JavaScript oraz akceptować dane zapisywane w plikach Cookie.

19) Jak skorzystać z dofinansowania Urzędu Pracy na szkolenia organizowane przez Krajowy Instytut Medyczny?

Każda osoba zarejestrowana w urzędzie pracy posiada możliwość ubiegania się o dofinansowanie na kursy organizowane przez Krajowy Instytut Medyczny do wysokości bonu szkoleniowego. Wartość bonów szkoleniowych najczęściej oscylują w granicach od 4000 zł do 6000 zł., dzięki czemu kursant ma możliwość realizacji nawet kilku kursów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Krajowym Instytutem Medycznym przed udaniem się do urzędu Pracy celem ustalenia szczegółów dot. dalszej współpracy. Krajowy Instytut Medyczny widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych pod numerem: 2.02/00058/2016.

20) Czy można uzyskać zniżkę na kolejny kurs?

Absolwenci Krajowego Instytutu Medycznego, na każde kolejne szkolenie otrzymują 10% zniżki. System nalicza rabat automatycznie przy zgłoszeniu na kolejny kurs.

Dodatkowo, jeśli kwota zamówienia w koszyku zawiera się w przedziałach z poniższej tabeli, otrzymasz rabat:

Od          Do         Rabat

2000 PLN 3000 PLN10 %

3000 PLN 5000 PLN15 %

5000 PLN 10000 PLN20 %


Justyna Cicha: Kurs zawiera wyczerpujące informacje potrzebne do pracy opiekuna osoby niesamodzielnej.

Joanna Jaroszek: Kurs zawiera wiele cennych informacji. Pomaga usystematyzować posiadaną wiedzę, zwracając uwagę na najczęściej popełniane błędy. Forma kursu daje swobodę podczas uczenia się kolejnych zagadnień bez zbędnej presji i narzucania czasu który poświęcamy na naukę. Testowa forma zaliczania poszczególnych etapów szkolenia powala w szybki sposób zweryfikować opanowany materiał.

Beata Gozdek: Kurs okazał się bardzo interesujący i pomocny. Zawiera dużo cennych informacji. Sposób przedstawienia i prezentacji materiału jest czytelny, przejrzysty. Tryb on-line sprzyja spokojnemu zapoznawaniu się z tekstem w dogodnym czasie. Jestem zadowolona z takiej formy zdobycia wiedzy i ukończeniu kursu.

Aneta Olszak: Kurs jest przygotowany w sposób atrakcyjny i przystępny. Jestem zadowolona z pozyskanych informacji. Bardzo dziękuję za możliwość bycia uczestnikiem szkolenia. Pozdrawiam.

Renata Kontek: Kurs pogłębił moją wiedzę na temat profesjonalnej opieki i pielęgnacji osób starszych.

Honorata Rugała: Jestem bardzo zadowolona z tego kursu, zdobyłam solidną porcję wiedzy, dziękuję bardzo. 

Agnieszka Wojdat: Kurs Opiekuna Osób Niesamodzielnych przedstawiony jest w bardzo prostej przejrzystej formie,.Poszczególne tematy dobrze opracowane łatwe w przyswajaniu. Pomocnicze rysunki i filmiki zawierają jasny przekaz.

Agnieszka Mięsiak: Kurs bardzo przydatny. Uzyskałam bardzo dużo cennych informacji.

Milewska Halina : Kurs  na  opiekuna osób niesamodzielnych bardzo mi się podobał był napisany zrozumiałym językiem,poznałam wiele ciekawych pojęć , których do tej  pory nie znałam. Wiadomości i zagadnienia zawarte w  odbytym kursie pomogą mi w pracy z moimi podopiecznymi.Bardzo  dziękuję i pozdrawiam.

Ewa Łojek: Kurs czytelny ,dobrze przyswajalny

Władysława Konferowicz: kurs był profesjonalny ,dużo fachowej wiedzy ,przydatnej w praktyce 

Regina L.: Obsługa portalu jest bardzo pomocna i zawsze w razie potrzeby do dyspozycji kursanta, przekonałam się o tym już kolejny raz za co serdcznie dziękuję. Polecam!

Halina P. :  Kurs obejmuje zakres niezbędnego materiału, który opracowany został w badzo przejrzysty sposób.

Grażyna E.: Kurs spełnił moje wszystkie oczekiwania. Materiał jest łatwy w nauce. Czas jaki mogę sam wygenerować sobie do nauki daje mi możliwość szybkiego ukońćzenia kursu i zdobycie dodatkowej wiedzy.

Natalia : Kurs spełnił moje oczekiwania. Materiały przygotowane w sposób przystępny.Jestem zadowolona, polecam.

Jacek :  Kurs skonstruowany jest w sposób czytelny, jasny. Przygotowane materiały pozwalają na odpowiedź na pytania zawarte w teście. 

Tomasz : Kurs przedstawiony w bardzo przejrzystej i jasnej formie. Wszystkie zagadnienia omówione w bardzo przystępny sposób. 

Weronika S.:  Jestem zadowolona z takiego trybu zdobywania wyższych kwalifikacji. Szybko, na spokojnie z domu, o dowolnej porze. Miła, fachowa pomoc na infolinii to również dodatkowy atut.Polecam.

Klaudia W. : Pragnę serdecznie podziękować za wspaniały kursu .Świetne szkolenie zawierające najważniejsze informacje w pigułce, przekazane w zrozumiały sposób oraz stanowiące podstawę do dalszego,samodzielnego zagłębiania tematu

Dominik P.: Kurs bardzo pomocny na wysokim poziomie, wszystkie tematy jasno i szczegółowo omówione, naprawdę polecam

Paulina K. :  Bardzo polecam kurs online na medical.edu.pl. Jestem zadowoloną uczestniczką kursu, dużo się dowiedziałam, uzupełniłam braki oraz odświeżyłam swoją dotychczasową wiedzę. Lekcje przerabiałam kiedy mi pasuje,  nigdzie nie musiałam jeździć, nie musiałam przekładać żadnych spotkań i przy tym nie zaniedbywałam swojej rodziny! Treści online mogłam przeglądać w każdym momencie. Naprawdę warto zrobić ten kurs!! 

Magdalena K. :  Kurs napisany prostym językiem . Bardzo duża ilośc materiałów . Jestem zadowolona z ukończonego kursu.