Kto może wykonywać masaż relaksacyjny?

masaż relaksacyjny

Masaż stanowi jedną ze sprawdzonych i skutecznych metod uzyskania przez człowieka uczucia zrelaksowania. Przyczynia się do obniżenia stresu, poprawy samopoczucia, odprężenia ciała i nie tylko. Masaż relaksacyjny może stanowić pewnego rodzaju działanie terapeutyczne. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, kto może go wykonywać. Więcej na ten temat będziemy omawiali w dalszej części artykułu.

Kto może wykonywać masaż relaksacyjny?

Teoretycznie każdy może wykonywać masaż relaksacyjny, jednak nie zawsze będzie to bezpieczne dla danej osoby. Istnieją bowiem przeciwskazania, które należy uwzględnić przed wykonywaniem tego zabiegu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Czy masaż może zaszkodzić – w jakich momentach odmówić masowania?

relaks masaż

Zatem masaż powinien wykonywać masażysta, czyli osoba wyszkolona w zakresie wpływu masażu na organizm człowieka i sposobów jego prawidłowego wykonywania. Potwierdzenie nabytej wiedzy i umiejętności wpływa na budowanie zaufania wśród klientów oraz profesjonalnego wizerunku. Dlatego też masażysta powinien zdobyć dyplom i tytuł zawodowy.

Dlaczego masaż powinien wykonywać masażysta?

Masaż powinien wykonywać masażysta, ponieważ ma on wszechstronną wiedzę na temat wskazań i przeciwwskazań do jego wykonywania. Należy podkreślić, że chociaż masaż relaksacyjny nie jest tak intensywny jak masaż klasyczny, to nadal ingeruje on w fizjologię organizmu, dlatego wymaga odpowiedniego podejścia. Osoba wykształcona w kierunku masażu potrafi na podstawie zebranych informacji dopasować metody wykonywania zabiegu do potrzeb oraz preferencji klienta.

Oczywiście głównym celem jest uzyskanie u osoby masowanej stanu relaksacji. Profesjonalista podchodzi do tego w sposób całościowy, dlatego poza dbałością o indywidualnie dobrane tempo i kolejność ruchów podczas zabiegu, troszczy się dodatkowo o atmosferę. Dlatego też często podczas masażu relaksacyjnego włączana jest odpowiednia muzyka, zmieniane jest natężenie światła, a także stosowana jest aromaterapia.

Poznaj zasady wykonywania masażu relaksacyjnego na “Kursie Masażu II stopnia”

Jak zdobyć dyplom masażysty?

Dyplom masażysty można zdobyć, zostając absolwentem szkoły policealnej na kierunku technik masażysta lub kończąc odpowiednie kursy. W przypadku szkoleń ważne jest, aby uczestnik mógł nabyć na nim wszechstronną wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu.

W związku z tym w naszej ofercie kurs masażysty został podzielony na trzy stopnie i dopiero po ukończeniu wszystkich z nich absolwent otrzymuje dyplom masażysty.  Składa się on z:

• “Kursu Masażu I stopnia”,
  • “Kursu Masażu II stopnia”,
  • “Kursu Kwalifikacyjnego Masażysty”.

Rozbudowana forma umożliwia uczestnikowi zdobycie pełnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania zawodu masażysty. Warto podkreślić, że nasza placówka otrzymała Certyfikat Jakości ISO 9001:2015. Jest to udokumentowanie faktu, że prowadzone przez nas kursy są zgodnie z wszelkimi międzynarodowymi standardami jakości oraz normami.

baner: kursy dla pracowników ochrony zdrowia

Absolwent po ukończeniu “Kursu Masażu I stopnia” otrzymuje zaświadczenie MEN oraz certyfikat ukończenia kursu w języku polskim. Tak samo jest w przypadku “Kursu Masażu II stopnia”. Dopiero po ostatnim stopniu, tj. ukończeniu “Kursu Kwalifikacyjnego Masażysty” poza tymi dokumentami uczestnik otrzyma także certyfikat ukończenia kursu w języku angielskim i dyplom masażysty w skórzanej oprawie.