Ile zarabia masażysta prywatnie i w spa

masażysta zarobki

Masażysta to zawód, który można wykonywać m.in. w gabinetach masażu, SPA lub klubach fitness, a także profesja dająca możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej. Miejsce pracy ma wpływ na zarobki osoby na tym stanowisku. W dalszej części artykułu odpowiemy na pytanie, ile zarabia technik masażysta, określany po prostu jako masażysta, a także co wpływa na wysokość jego zarobków.

Ile zarabia technik masażysta?

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń technik masażysta zarabia średnio 4040 zł brutto. Kwota ta jest wynikiem analizy danych zdobytych w celu stworzenia raportu przedstawiającego zarobki na różnych stanowiskach. Ostatnia aktualizacja danych odbyła się w styczniu 2023 r.

Kwota ta została określona na podstawie informacji o zarobkach zdobytych od 106 ankietowanych, w tym: 37 mężczyzn i 69 kobiet. Według badania to, ile zarabia technik masażysta, waha się od 3450 zł do 4860 zł. Należy podkreślić, że są to dane szacunkowe, ponieważ na ostateczne wynagrodzenie masażysty wpływa wiele elementów.

Czynniki wpływające na to, ile zarabia masażysta?

Specyfiką pracy w usługach jest to, że zarobki najczęściej odpowiadają temu, ile klientów przychodzi do danego gabinetu, SPA lub innego miejsca świadczącego tego typu zabiegi. Szczególnie ma to znaczenie w sytuacji, czy masażysta jest zatrudniony przez kogoś, czy prowadzi swoją działalność gospodarczą. Osoba świadcząca usługi na własną rękę zazwyczaj zarabia więcej niż pracownik działający na zatrudnieniu. Oczywiście, zakładając, że każda z tych firm dobrze prosperuje.

masaż zarobki

Do czynników wpływających na to, ile zarabia masażysta, zaliczamy m.in.:

• wykształcenie;
  • doświadczenie,
  • wszechstronność oferowanych usług;
  • ilość klientów;
  • miejscowość, w której oferowany jest masaż;
  • typ działalności;
  • konkurencja.

Ile zarabia masażysta prywatnie?

Mówiąc o masażyście prywatnie, mamy na myśli osobę prowadzącą własną działalność gospodarczą. W celu oszacowania ile zarabia masażysta, sprawdziliśmy cenniki za 60-minutowy masaż sportowy. Ceny za usługę wahają się od 120 zł do 200 zł

W związku z tym, zakładając, że przez 8 godzin pracy masażysta wykona 7 masaży, mógłby zarobić od 840 zł do 1400 zł dziennie! Jednak prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma kosztami, m.in.:

• obowiązkiem opłacania składek;
  • odprowadzaniem podatku;
  • opłatami lokalowymi;
  • zamówieniami na artykuły potrzebne do gabinetu;
  • zakup sprzętu;
  • inwestowanie w dalszy rozwój;
  • opłatami za dojazd (w przypadku wykonywania usługi z dojazdem do klienta).

Poznaj techniki wykonywania masażu sportowego na “Kursie Masażu II stopnia”

Ile zarabia masażysta w spa?

To, ile zarabia masażysta w spa, zależne jest od warunków ustalonych pomiędzy nim a pracodawcą. W tym przypadku masażysta nie musi przejmować się ilością klientów, ponieważ umowa najczęściej określa wynagrodzenie za cały przepracowany miesiąc lub stawkę godzinową. Z przytoczonego powyżej raportu wynika, że masażysta zarabia ok. 25 zł za godzinę pracy. Jednak osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć na dodatki do wynagrodzenia w zależności od jakości wykonywanych usług.

Zarobki masażysty a kształcenie

Kształcenie wpływa na wysokość zarobków, ponieważ masaż powinna wykonywać osoba, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Co więcej, mile widziane jest udokumentowanie zdobytej wiedzy i umiejętności, dlatego też często w gabinetach można znaleźć oprawione certyfikaty ze szkoleń itd.

baner: kursy dla pracowników ochrony zdrowia

Wybierając kształcenie na naszym 3-stopniowym kursie dla masażystów, uczestnik może zdobyć nie tylko trzy (po każdym ze stopniu) certyfikaty w języku polskim, ale także i zaświadczenia MEN. Na pełne szkolenie składa się:

Kurs ten umożliwia również dobycie kwalifikacji masażysty zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. W tym celu należy ukończyć wszystkie stopnie szkolenia. Wtedy to poza ww. dokumentacją absolwent otrzymuje także dyplom masażysty w skórzanej oprawie.