Zaktualizowano dnia 15 lipca 2024
Masażysta to zawód odpowiedzialny ze względu na to, że specjalista ten musi znać wskazania, przeciwwskazania, a także zasady wykonywania różnego typu rodzajów masażu. W związku z tym bardzo ważne jest odpowiednie kształcenie w tym zakresie. W dalszej części artykułu odpowiemy, jak podczas szkolenia można zdobyć tytuł technika masażysty, jak wyglądają kursy i czy kształcenie w tej dziedzinie jest trudne.
Czy technik masażysta to trudny kierunek?
Nie da się jednoznacznie określić, czy technik masażysta to trudny kierunek, ponieważ jest to zależne od indywidualnych predyspozycji kursanta. Chęć nauki, zaangażowanie i przemyślany wybór wpływa pozytywnie na proces edukacyjny. Uczestnicy, którzy nie są zainteresowani danym tematem, a kierunek technik masażysta wybrali bez świadomości, z jakimi tematami będą musieli się zmierzyć, mogą mieć trudności z opanowaniem materiału.
Technik masażysta – jakie przedmioty?
Program w szkole policealnej na kierunku technik masażysta przewiduje pracownie masażu, a także kształcenie teoretyczne na przedmiotach, takich jak:
- BHP i pierwsza pomoc.
- Podstawy działalności gospodarczej.
- Język angielski zawodowy.
- Zdrowie publiczne.
- Komunikacja interpersonalna.
- Język migowy.
- Teoria masażu.
- Anatomia i fizjologia.
- Podstawy fizjoterapii.
- Wybrane zagadnienia kliniczne.
- Kształcenie praktyczne.
Z kolei w przypadku oferowanego przez nas 3-stopniowego kursu masażu, na który składa się: “Kurs Masażu I stopnia”, “Kurs Masażu II stopnia” i “Kurs Kwalifikacyjny Masażysty”, nauka skupia się jeszcze bardziej na zagadnieniach bezpośrednio odnoszących się do masażu. Oczywiście nie zostały pominięte informacje, które potrzebne są do jego poprawnego wykonywania, np. anatomia. Poniżej wskażemy program dla każdego z etapów szkolenia.
„Kurs Masażu I stopnia”:
- Podstawy anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka.
- Wprowadzenie do wiedzy o masażu.
- Masaż klasyczny – techniki.
- Praca z klientem.
„Kurs Masażu II stopnia”:
- Masaż sportowy.
- Masaż relaksacyjny.
- Pozostałe rodzaje masażu.
„Kurs Kwalifikacyjny Masażysty”:
- Zaawansowane wiedza o masażu.
- Techniki wywodzące się z różnych stron świata.
- Masaż w ujęciu duchowym.
Zapisz się na 3-stopniowy kurs masażysty, by zdobyć kwalifikacje masażysty
Ile trwa technik masażysta?
Nauka w szkole policealnej na kierunku technik masażysta trwa 2 lata, czyli 4 semestry. Natomiast na oferowanych przez nas kursach masażu online nauka ma charakter indywidualny, dzięki czemu czas trwania kursu zależy wyłącznie od kursanta. Czas pracy oraz ukończenia kursu organizuje się samodzielnie, wedle indywidualnych potrzeb i dyspozycyjności. Platforma szkoleniowa jest inteligenta i zapamiętuje postępy kursanta.
Technik masażysta – ile godzin praktyk?
Osoby wybierające kształcenie w tradycyjny sposób, tj. decydują się uczęszczać na zajęcia w szkole policealnej na kierunku technik masażysta, praktyki muszą zrealizować w liczbie 210 godzin. Są one rozłożone na trzy semestry nauki: II, III i IV po 70 godzin w każdym z nich.
Natomiast uczestnicy oferowanego przez nas 3-stopniowego kursu masażu nie mają obowiązku realizowania praktyk. To od nich zależy decyzja, czy zdecydują się na podjęcie dodatkowej nauki praktycznej.
Kurs masażysty – czy trudno ukończyć kształcenie?
Każdy z trzech etapów kursu masażysty został opracowany tak, aby kształcenie odbywało się w sposób intuicyjny, co ułatwia zdobycie wiedzy i w efekcie ukończenie szkolenia. Nasza uczelnia korzysta z nowoczesnej platformy e-learningowej, stworzonej w taki sposób, by można było efektywnie przyswajać informacje.
Umieszczone na niej materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów i są dostępne dla kursantów przez cały czas, dlatego też uczestnik ma możliwość powrotu do wybranych zagadnień i samodzielnego decydowania o tym, ile minut dziennie poświęci na naukę. To daje mu możliwość dopasowania tempa kształcenia do własnych potrzeb i możliwości. Dzięki temu nauka na technika masażysty staje się przyjemnością i nie powinna stanowić problemu.
Kwalifikacje po kursie masażysty
Absolwent po ukończeniu każdego z etapów kursu masażysty otrzymuje zaświadczenie MEN oraz certyfikat w języku polskim i angielskim ukończenia kursu. Natomiast pozytywne zakończenie kształcenia na ostatnim z nich, tj. “Kursie Kwalifikacyjnym Masażysty”, daje kursantowi kwalifikacje masażysty zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania opartej na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Dlatego też dodatkowo otrzymuje on dyplom masażysty w skórzanej oprawie wraz z kodem zawodu: 325402.