Refleksoterapia stóp. Niezbędna usługa w twoim salonie

refleksoterapia twarzy

Z oferty salonów, które oferują różnego rodzaju masaże, korzysta coraz więcej osób. Jednocześnie świadomość klientów odnośnie do różnego rodzaju technik masażu, jak i ich oddziaływania na samopoczucie i zdrowie wzrasta. Dlatego też osoby, które prowadzą własną działalność w tej dziedzinie, powinny nieustannie dbać o rozwój swoich umiejętności i poszerzanie dostępnej oferty. Jedną z często wybieranych propozycji w gabinetach masaży jest obecnie refleksoterapia stóp, twarzy czy dłoni. Sprawdź, dlaczego takim powodzeniem cieszy się ta terapia, co to jest i jak zdobyć niezbędne umiejętności dla wprowadzenia w swoim gabinecie tego typu usługi.

Oferta gabinetu masażu – o czym warto pamiętać?

Gabinet masażu to miejsce, do którego wiele osób udaje się nie tylko w celach relaksacyjnych, ale też prozdrowotnych. Dlatego potencjalni klienci poszukują usług, które zapewniają wielokierunkowe działanie i mogą być podczas jednego spotkania zastosowane zarówno na całe ciało, jak i na jego wybraną część.

Dzięki zainteresowaniu różnymi kulturami i technikami masażu, osoby chętne na masaż poszukują możliwie jak najszerszej oferty. Poprzez to wzrasta prawdopodobieństwo skorzystania z usług danego salonu masażu, a jednocześnie gabinet zyskuje jako miejsce profesjonalne i warte uwagi. Szeroka oferta i ciągłe doskonalenie umiejętności pracowników są kluczowe dla utrzymywania dobrej kondycji biznesu i wyprzedzania konkurencji. Wprowadzanie nowych technik masażu i usług takich jak np. refleksoterapia stóp z pewnością sprawdzi się również jako pomysł na prezent i zwiększy zainteresowanie usługami, a tym samym dochody placówki.

POSTAW NA DOSKONALENIE SWOICH UMIEJĘTNOŚCI I POSZERZENIE OFERTY GABINETU. WYBIERZ „KURS KWALIFIKACYJNY MASAŻYSTY”!

Refleksoterapia stóp – co to jest i na czym polega?

Refleksoterapia stóp lub innych części ciała to rodzaj masażu leczniczego, który polega na stymulowaniu określonych receptorów poprzez ich uciskanie. Poszczególne receptory odpowiadają za konkretne układy oraz narządy ciała. Poprzez refleksoterapię można więc wpływać na różnego rodzaju problemy i dolegliwości z danymi narządami. Jeżeli przykładowo podczas refleksoterapii stóp uciskany jest obszar odpowiedzialny za problemy z wątrobą, wykonywanie tego rodzaju masażu może wpływać na łagodzenie dolegliwości i wspomaganie zaleconego leczenia.

W filozofii refleksoterapii bardzo ważne jest podejście całościowe do człowieka. Ten rodzaj masażu zakłada, że człowiek stanowi jedność ciała, ducha i umysłu. Dlatego też stopy dzielone są na specjalne strefy, których odpowiednia stymulacja może wpływać na różnorodne problemy i przypadłości zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej.

refleksoterapia stóp

Refleksoterapia stóp to zabieg, który składa się z trzech głównych części. Najpierw przeprowadzane jest rozluźnianie stóp, następnie praca na określonych receptorach oraz masaż relaksacyjny z odpowiednio dobranym olejkiem. Niekiedy zdarza się, że podczas opracowywania danych receptorów odczucia są dość bolesne, co związane jest z dolegliwościami występującymi w obrębie danego narządu.

Jakie korzyści daje refleksoterapia dłoni, twarzy, stóp i innych części ciała?

Refleksoterapia to bardzo chętnie wybierany zabieg ze względu na szereg korzyści, jakie daje. Przede wszystkim może on pozytywnie wpływać na zdrowie, a ponadto doskonale rozluźnia i jest przyjemny podczas przeprowadzania go.

Do niezwykle rozluźniających zabiegów należy również refleksoterapia twarzy czy dłoni. Pomaga pobudzić krążenie, a także stymuluje komórki do odnowy, a skórę do regeneracji. To również stymulacja przewodnictwa nerwowego i mięśni do pracy. Tego typu zabieg działa także przeciwstarzeniowo i pozwala spłycić istniejące zmarszczki.

Refleksoterapia dłoni wskazana jest osobom, które wykonują pracę fizyczną z wykorzystaniem dłoni, ale też chcą zadziałać rozluźniająco na cały organizm. Takie działanie wspomaga leczenie chorób układowych, ale też zalecane jest przy bezsenności i występowaniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych.

Jak zostać specjalistą w zakresie refleksoterapii i masażu?

Aby zdobyć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje do pracy w charakterze masażysty, a także móc wprowadzić do oferty gabinetu masażu usługi z zakresu refleksoterapii, warto wybrać ,,Kurs Kwalifikacyjny Masażysty”, na którym refleksoterapia stanowi jeden z przedmiotów. Kurs dostępny jest na platformie dydaktycznej Krajowego Instytutu Medycznego Medical.edu.pl i odbywa się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawą o prawie oświatowym. Na kurs mogą zapisać się wyłącznie osoby posiadające zaświadczenie o ukończeniu kursu I i II stopnia masażu lub absolwenci studiów na kierunku masażysty/fizjoterapeuty. Masażysta zgodnie z obowiązującą klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy wprowadzoną Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania został sklasyfikowany do grupy 2 o numerze: 325402. Klasyfikacja jest oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO. Absolwent kursu po ukończeniu kształcenia otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN, dyplom oraz certyfikat w języku polskim i języku angielskim. Kształcenie można zrealizować z dofinansowaniem z Urzędu Pracy.