Lomi lomi nui. Hawajska perła w ofertach gabinetów masażu

masaż lomi lomi nui

Masaże i różnego rodzaju zabiegi relaksujące są coraz częściej wybierane nie tylko przez osoby, które potrzebują relaksu i odpoczynku, ale także przez tych, którzy szukają ciekawej formy spędzania wolnego czasu. Dlatego też osoby, które myślą o założeniu własnego salonu lub gabinetu masażu, prześcigają się w pomysłach na jak najciekawszą ofertę. Aby przyciągnąć klientów i jednocześnie wyróżnić się spośród konkurencji, warto wprowadzić masaż lomi lomi nui. Na czym polega i jakie korzyści może przynieść taka forma masażu? Sprawdź i zadbaj o swoich klientów w najlepszy możliwy sposób. 

Co to jest lomi lomi nui?

Masaż lomi lomi nui to rytuał relaksacyjny, który łączy w sobie tradycyjny masaż hawajski, filozofię Hawajów, a także odczuwanie przez kilka zmysłów jednocześnie. Tego rodzaju masaż doskonale wpływa nie tylko na ciało, ale również duszę i stan psychiczny. Lomi lomi nui obejmuje całe ciało z pominięciem stref intymnych. Podczas zabiegu osoba wykonująca masaż przeprowadza płynne ruchy i używa w tym celu całych dłoni, a także przedramion czy łokci. Wszelkie gesty wykonywane są w taki sposób, jakby dłonie masażysty tańczyły po ciele osoby masowanej.

Masaż lomi lomi nui doskonale rozluźnia mięśnie, ale też poprawia krążenie krwi i świetnie wpływa na samopoczucie. Podczas masażu najczęściej w tle włączona jest muzyka, co pozwala zrelaksować się i odprężyć. W odróżnieniu od zwykłego masażu lomi lomi nui doskonale wpływa na całokształt stanu danej osoby, a nie tylko aspekty fizyczne.

Podczas masażu Lomi Lomi nui często poza masowaniem całego ciała wykonywane są również zabiegi na twarz oraz ciało, które pomagają ujędrnić, a także oczyścić skórę. To interesująca propozycja dla właścicieli gabinetów masażu, która może przyciągnąć klientów.

ZDOBĄDŹ CENNĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI WYKONYWANIA MASAŻU ZA POMOCĄ RÓŻNYCH TECHNIK. WYBIERZ „KURS KWALIFIKACYJNY MASAŻYSTY”!

Jakie korzyści niesie ze sobą masaż lomi lomi nui?

Poza niezapomnianymi wrażeniami i głębokim relaksem masaż lomi lomi nui pozwala również zredukować stres i wszelkie napięcia psychiczne. To doskonała propozycja dla osób, które chcą na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego. Ponadto lomi lomi nui zalecany jest podczas leczenia bólów mięśniowych. Technika ta łagodzi dolegliwości mięśniowe, a także wspomaga rozładowywanie napięć. Masaż tego typu może też korzystnie wpłynąć na redukcję różnego rodzaju przypadłości stawów.

Technika masażu lomi lomi nui sprzyja także poprawie krążenia krwi, a także odprowadzaniu limfy. Holistyczne podejście do kwestii masażu pozwala również pobudzić wewnętrzną siłę do działania. Masaż lomi lomi nui może stanowić doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, zwłaszcza jeżeli wykonywany jest wraz z dodatkowymi zabiegami na twarz o charakterze oczyszczającym lub odżywiającym.

lomi lomi nui

Lomi lomi nui – jak się przygotować do wykonywania takiego masażu?

Aby masaż lomi lomi nui przyniósł oczekiwany efekt, a klient był zadowolony i powrócił na kolejną sesję, warto odpowiednio przygotować gabinet do przeprowadzenia takiej procedury. Poza standardowym łóżkiem do masażu dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie odpowiedniego nastroju, zapalenie świeczek, a także włączenie muzyki relaksacyjnej. Poza tym do niezbędnych akcesoriów w masażu lomi lomi nui należy ciepły olejek. Dobrym wyborem będą tutaj produkty o zapachu hawajskich kwiatów lub też egzotycznych roślin.

Masaż lomi lomi nui  bywa niekiedy wykonywany także przez dwóch masażystów jednocześnie, co zwiększa doznania osoby masowanej i jeszcze lepiej pozwala się odprężyć. Taka forma masażu może być ciekawym sposobem na reklamę gabinetu masażu i przyciągnięcie klientów.

Na jaki kurs warto zwrócić uwagę?

Aby jednak móc wykonywać masaż lomi lomi nui, jak i każdy inny, należy najpierw zdobyć odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. To podstawa dla zadowolenia klientów, jak i możliwości prowadzenia z powodzeniem własnej działalności. Żeby zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy jako masażysta, warto wybrać ,,Kurs Kwalifikacyjny Masażysty” dostępny na platformie dydaktycznej Krajowego Instytutu Medycznego Medical.edu.pl. Kurs jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ustawą o prawie oświatowym. Absolwent kursu otrzymuje dokumentację zgodną z wymogami MEiN oraz certyfikat w języku polskim, oraz języku angielskim. Masażysta zgodnie z obowiązującą klasyfikacją zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy wprowadzoną Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania został sklasyfikowany do grupy 2 o numerze: 325402. Klasyfikacja jest oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

lomi lomi nui

Na kurs mogą zapisać się wyłącznie osoby posiadające zaświadczenie o ukończeniu kursu I i II stopnia masażu lub absolwenci studiów na kierunku masażysty, lub fizjoterapeuty. Po ukończeniu kursu istnieje możliwość podjęcia pracy zarówno w Polsce, jak i we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Z powodzeniem można też otworzyć własny gabinet masażu. Istnieje możliwość zrealizowania kształcenia z dofinansowaniem z Urzędu Pracy.