Zaktualizowano dnia 15 lipca 2024
W ramach usług masażystów prowadzone są różnego typu masaże w zależności od tego, jakie potrzeby wykazuje klient. Mogą one dotyczyć celów medycznych, sportowych czy kosmetycznych, dlatego też specjalista ten powinien znać wszechstronne techniki wykonywania masaży. W dalszej części artykułu odpowiemy na pytanie, jak długo powinien trwać masaż, a także jaki kurs masażu warto zrobić.
Jak długo powinien trwać masaż?
Masaż trwa zazwyczaj od 20 do 90 minut, duże znaczenie w tym przypadku ma wybór rodzaju masażu, a także kilka elementów bezpośrednio dotyczących pacjenta. W związku z tym to, jak długo powinien trwać masaż, zależy od:
- wieku,
- płci,
- stanu zdrowia,
- budowy ciała,
- dolegliwości,
- masowanego obszaru.
Popularne rodzaje masażu
Masaż stosowany był już w średniowieczu, dlatego też jego historia jest bardzo rozległa, a metody jego wykorzystywania wszechstronne. Przez te wszystkie lata rozwinięto wiele rodzajów masażu, a poniżej pokrótce opiszemy trzy najpopularniejsze z nich.
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny stanowi metodę leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Jest zabiegiem przyjemnym dla pacjenta, co pozytywnie wpływa na proces zdrowienia. Stanowi bezpieczną i efektywną metodę terapeutyczną, a jego działanie polega na zmniejszeniu napięcia mięśni.
Co więcej, masaż klasyczny:
- wpływa na zmniejszenie napięcia mięśniowego;
- minimalizuje stres psychiczny;
- zmniejsza wrażliwość na ból;
- zwiększa lokalne ukrwienie.
Zapisz się na “Kurs Masażu I stopnia” i poznaj metodykę masażu klasycznego
Masaż sportowy
Masaż sportowy stanowi jeden z popularniejszych zabiegów w odnowie biologicznej i należy do metod fizjoterapeutycznych. Jego zadaniem jest przyśpieszenie procesu powrotu organizmu do stanu prawidłowego. Służy również poprawie samopoczucia zawodnika, co przekłada się na jego psychiczne przygotowanie do treningu czy zawodów.
Co więcej, masaż sportowy:
- likwiduje ból;
- koi zmęczenie;
- zwiększa zdolności do pracy;
- służy profilaktyce urazowej.
Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny jest podobny w sposobie wykonania do masażu leczniczego, ale jego zadaniem jest osiągnięcie stanu relaksu poprzez rozluźnienie organizmu. Dzięki pobudzeniu układu krążenia dochodzi do lepszego odżywienia komórek oraz likwidowania z nich produktów przemiany materii.
Co więcej, masaż relaksacyjny:
- zmniejsza napięcia mięśniowe;
- wpływa na unormowanie oddechu;
- równoważy gospodarkę hormonalną;
- łagodzi zmęczenie.
Jaki kurs masażu warto zrobić?
Warto brać udział w kursach masażu, które umożliwiają zdobycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności z zakresu masażu. Ważne jest, aby kursant poznał nie tylko różnorodne techniki masażu, ale także podstawową wiedzę teoretyczną, która pozwoli uczestnikowi dostrzec przeciwskazania do jego wykonania, ale i potrzeby klienta.
Co więcej, warto brać udział w szkoleniach, które spełniają oczekiwania ich uczestników. Współcześnie cenione są rozwiązania umożliwiające:
- łatwy dostęp do materiałów,
- powrót do wybranych zagadnień,
- elastyczność w wyborze czasu i miejsca nauki,
- zgodność treści ze wszelkimi standardami.
Wszystkie z tych kryteriów spełnia oferowany przez nas 3-stopniowy kurs masażu, na który składa się:
- “Kurs Masażu I stopnia”,
- “Kurs Masażu II stopnia”,
- “Kurs Kwalifikacyjny Masażysty”.
Ponadto absolwent po ukończeniu każdego z ww. stopni kursu masażysty otrzymuje zaświadczenie MEN oraz certyfikatu ukończenia kursu w języku polskim. Natomiast osoba, która skończy wszystkie z nich, poza tymi dokumentami zdobędzie także certyfikat ukończenia kursu w języku angielskim i dyplom masażysty w skórzanej oprawie.