Zaktualizowano dnia 15 lipca 2024
Tytuł masażysty stanowi potwierdzenie kompetencji osób, która chce pracować w tym zawodzie. Wpływa to nie tylko na profesjonalny wizerunek masażysty, ale także wzbudza zaufanie wśród klientów. W dalszej części artykułu omówimy, jak zdobyć tytuł masażysty i pracować w tym zawodzie, a także czy opłaca się podjąć zatrudnienie w tej profesji.
Czy opłaca się być masażystą?
W kwestiach tego, czy opłaca się być masażystą, można mówić zarówno w kwestii finansowej, jak i aspektów satysfakcji. To dlatego, że wykonywanie zawodu, z którego jest się zadowolonym, wpływa także na inne sfery życiowe. Jeśli chodzi o zarobki masażysty, to na ich wysokość wpływa wiele czynników, a więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Ile zarabia masażysta prywatnie i w spa.
Opłaca się być masażystą ze względu na:
- rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży ze względu na bierny tryb życia lub brak odpowiedniej profilaktyki;
- realny wpływ na profilaktykę i zdrowie ludzi;
- możliwość poznania wielu ciekawych osób i doświadczeń;
- wszechstronność w metodach i technikach wykonywania pracy;
- różnorodność w wyborze miejsca pracy;
- szansę rozpoczęcia działalności na “własną rękę”;
- możliwość stałego pogłębiania wiedzy zawodowej.
Jak zdobyć tytuł masażysty?
Aby otrzymać tytuł masażysty, należy mieć ukończone kształcenie umożliwiające zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do podjęcia zatrudnienia w tym zawodzie. Odpowiednie kompetencje są niezbędne do tego, aby pracować jako masażysta ze względu na wpływ masażu na zdrowie człowieka.
Tytuł masażysty może otrzymać absolwent:
- szkoły policealnej na kierunku Technik masażysta;
- studia podyplomowe, np. na kierunku Fizjoterapia i masaż;
- 3-stopniowy kurs masażu oferowany przez naszą placówkę.
Czy można zostać masażysta bez studiów?
Tak, można pracować jako masażysta bez studiów. Jak wskazano powyżej, aby otrzymać tytuł masażysty nie trzeba mieć ukończonych studiów wyższych. Wystarczy, że ukończy się szkołę policealną lub wybierze się odpowiednie do tego kursy masażu. Jeżeli jednak ktoś chce studiować masaż, ma taką możliwość na studiach podyplomowych, ale warunkiem przystąpienia na nie jest ukończenie wcześniej studiów I lub II stopnia.
Poznaj zaawansowaną wiedzę o masażu na “Kursie Kwalifikacyjnym Masażysty”
Czy po kursie masażu można pracować jako masażysta?
Tak, kursy masażu mogą stanowić formę kształcenia wystarczającą do tego, aby pracować jako masażysta. Oferowane przez nas 3-stopniowe szkolenie masażysty, składające się z: “Kursu Masażu I stopnia”, “Kursu Masażu II stopnia”, “Kursu Kwalifikacyjnego Masażysty” daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w tym zawodzie, a także kwalifikacji masażysty.
Absolwent po ukończeniu każdego z etapów kursu masażysty otrzymuje zaświadczenie MEN oraz certyfikat w języku polskim ukończenia kursu. Natomiast po pozytywnym zakończeniu kształcenia na ostatnim z nich, tj. “Kursie Kwalifikacyjnym Masażysty” uczestnik poza ww. dokumentami dostaje dodatkowo dyplom masażysty w skórzanej oprawie.
Czy warto zrobić kurs masażu?
Warto zdecydować się na kurs masażu, ponieważ stanowi on najbardziej elastyczną formę kształcenia. Szczególnie w sytuacji, gdy kursant sam może zdecydować o czasie nauki. To umożliwia podjęcie szkolenia osobom, które chcą połączyć naukę z innymi obowiązkami, np. pracą.
Co więcej, nauka na kursach masażu rozłożona jest na mniejsze części materiału, zatem osoba, która chce poznać wiedzę z zakresu masażu klasycznego, może zapisać się jedynie na “Kurs Masażu I stopnia” i otrzymać po nim zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Takiej możliwości nie dają szkoły policealne, w których dokument potwierdzający zdobytą wiedzę otrzymuje się dopiero po ukończeniu 4 semestrów.