Ile trwa kurs opiekuna medycznego?

kurs opiekuna medycznego ile trwa

Opiekun medyczny to osoba, która zajmuje się zaspokajaniem potrzeb fizjologicznych, psychologicznych i społecznych chorych. Wspiera ich na różnych płaszczyznach i pomaga im w realizacji podstawowych czynności pielęgnacyjnych. To zawód, w którym czeka na Ciebie sporo wyzwań, ale jeszcze większej satysfakcji z niesienia pomocy drugiej osobie! Jeżeli chcesz pracować w tym zawodzie, koniecznie zrealizuj kurs opiekuna medycznego. Ile trwa takie szkolenie? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu!

Opiekun medyczny kurs – ile trwa?

Ile trwa kurs opiekuna medycznego? Kurs opiekuna medycznego można ukończyć w zaledwie kilka tygodni, jednak może to trwać tak samo nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Program tego kursu jest przewidziany na 320 godzin. Dokładny czas jego ukończenia jest zależny w dużej mierze od determinacji konkretnej osoby oraz ilości czasu w ciągu tygodnia, jaki może ona poświęcić na jego realizację. Jeśli zatem zastanawiasz się, ile trwa kurs na opiekuna medycznego, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – to zależy!

JEŚLI CHCESZ UKOŃCZYĆ „KURS OPIEKUNA MEDYCZNEGO” TAK SZYBKO, JAK TYLKO TO MOŻLIWE, POSTAW NA SZKOLENIE E-LEARNINGOWE NA NASZEJ PLATFORMIE MEDICAL.EDU.PL!

Dlaczego warto wybrać kurs opiekuna medycznego w Krajowym Instytucie Medycznym?

Kursy w Krajowym Instytucie Medycznym to ogromna oszczędność czasu, energii i środków, ponieważ realizowane są przez praktyczną platformę do nauki zdalnej. Dzięki temu można:

• uczyć się w wolnej chwili, z niemal każdego miejsca;
  • ukończyć kurs w maksymalnie szybkim tempie, ponieważ platforma dostępna jest przez cały czas do dyspozycji kursantów;
  • nabyć wiedzę i umiejętności w skuteczny sposób, poświęcając na każde zagadnienie dokładnie tyle czasu, ile trzeba;
  • cieszyć się materiałami przygotowanymi przez doświadczoną kadrę, która dba o to, by zapewnić jak najwyższy możliwy poziom kształcenia.

Co uzyskuje się po ukończeniu kursu?

Kiedy ukończysz „Kurs opiekuna medycznego”, otrzymasz:

• dyplom potwierdzający ukończenie kursu z pozytywnym rezultatem;
  • certyfikat potwierdzający uczestnictwo w języku polskim, angielskim oraz niemieckim;
  • dokumentację zgodną z wymogami MEiN.

ile trwa kurs opiekuna medycznego

Wydane dokumenty są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej, a dzięki temu, że są od razu wydawane w kilku językach, pozwalają na podjęcie zatrudnienia również za granicą bez konieczności uprzedniego korzystania z usług tłumacza przysięgłego po to, by potwierdzić posiadane kompetencje w zakresie opieki medycznej.

Jakie zagadnienia są poruszane w toku kursów dla opiekunów medycznych?

W Krajowym Instytucie Medycznym największy nacisk kładziemy na to, by nasze kursy solidnie przygotowywały kursantów do wykonywania zawodu opiekuna medycznego. Stąd też w ich toku omawiane są między innymi zagadnienia takie jak:

• podstawy anatomii i fizjologii człowieka, a także aspekty związane z życiem psychicznym;
  • starzenie się i starość – najważniejsze pojęcia z zakresu geriatrii,
  • etyka pracy opiekuna medycznego;
  • komunikacja z pacjentem w czasie pracy jako opiekun medyczny;
  • przepisy BHP oraz zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

W toku kursów omawia się również wszystkie najważniejsze akty prawne, które mogą być przydatne w czasie wykonywania zawodu. „Kurs opiekuna medycznego” uwzględnia także treści powiązane z udzielaniem wsparcia, aktywizacją podopiecznych, czynnościami pielęgnacyjnymi czy podstawowymi zasadami wykonywania czynności higienicznych.

ile trwa kurs opiekuna medycznego

Już dziś zainteresuj się kursem opiekuna medycznego, który możesz zrealizować w każdej chwili w Krajowym Instytucie Medycznym! Nie istnieją żadne ograniczenia związane z dobowym czasem nauki, dlatego możesz ukończyć go znacznie szybciej, niż inne kursy dostępne na rynku! Już dziś rozpocznij naukę poprzez naszą wygodną platformę e-learningową!