Co może odliczyć pielęgniarka na kontrakcie? Czy to Cię zaskoczy?

Co może odliczyć pielęgniarka na kontrakcie? Czy to Cię zaskoczy?

Obecnie możliwa jest współpraca z wieloma instytucjami, placówkami medycznymi i organizacjami nie tylko na podstawie umowy o pracę. Jedną z form, która może być korzystna dla pielęgniarek, jest kontrakt. Niestety nadal pielęgniarki prowadzące własną działalność nie zawsze mają świadomość tego, jak dużą ulgę mogą zastosować przy optymalizacji obciążeń podatkowych i prowadzeniu działalności na podstawie kontraktu. Sprawdź, jak lepiej zadbać o swoje finanse i co może odliczyć pielęgniarka na kontrakcie.

Pielęgniarka na kontrakcie – czy to dobry wybór?

Zastanawiając się nad formą zatrudnienia, warto rozważyć taką opcję jak kontrakt. W przypadku pielęgniarek coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ posiada ono wiele zalet. Wśród nich można wymienić między innymi wyższe zarobki pielęgniarki pracującej na kontrakcie w porównaniu z umowami cywilnoprawnymi. Ponadto ma ona  większą swobodę do tego, by podjąć pracę  w kilku miejscach.

Pielęgniarka na kontrakcie może również pełnić dobowe dyżury w zależności od indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Jedną z ogromnych zalet pracy jest także szansa na odliczenie od podatku części ponoszonych wydatków. Warto też wiedzieć, że pielęgniarka kontraktowa ma możliwość skorzystania z różnych dofinansowań i kredytów dla małych firm oraz samodzielnie określić warunki odpowiedzialności zawarte w umowie.

ZWIĘKSZ SWOJE KWALIFIKACJE I SZANSE NA KORZYSTNE ZATRUDNIENIE. UMOŻLIWIĄ TO „KURSY DLA PIELĘGNIAREK ONLINE”!

Co może odliczyć pielęgniarka na kontrakcie? Kursy i szkolenia zawodowe

W przypadku pracy na własny rachunek przez pielęgniarkę trzeba liczyć się z wydatkami związanymi z kosztami prowadzenia działalności. Jednak jednocześnie możliwe jest płacenie obniżonych składek na ubezpieczenie społeczne. Warto też wiedzieć, co może odliczyć pielęgniarka na kontrakcie. Obecnie istnieje kilka możliwości będących sporymi korzyściami podatkowymi, co może być bardzo opłacalne i znacznie ułatwić funkcjonowanie na takich zasadach pod względem finansowym.

Obecnie pielęgniarka na kontrakcie może odliczyć od kosztów uzyskania przychodu wszelkie szkolenia zawodowe, kursy kwalifikacyjne czy udział w programach związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Takim udogodnieniem objęte są również kursy oferowane na: medical.edu.pl. Jednocześnie stałe podnoszenie posiadanych kwalifikacji i umiejętności daje szansę na wynegocjowanie lepszych warunków kontraktowych i uzyskanie wyższego wynagrodzenia.

co-moze-odliczyc-pielegniarka-na-kontrakcie

Koszty dojazdów, towary i usługi – co może odliczyć pielęgniarka na kontrakcie?

Pielęgniarka pracująca na kontrakcie może odliczyć również podatek VAT od zakupów wszelkich towarów oraz usług niezbędnych do wykonywania jej codziennej pracy. To zarówno odzież robocza, niezbędne akcesoria, narzędzia, jak i inne przedmioty, którymi posługuje się podczas wykonywania swojej pracy.

Pielęgniarka na kontrakcie może również odliczyć wszystkie koszty dojazdów związane z realizacją danego kontraktu w tym paliwo czy też zakup samochodu, który wliczony jest do majątku jej działalności. Odliczeniu podlegają również wszelkie naprawy pojazdu, a także koszty związane z eksploatacją samochodu.

Zdarza się też, że pielęgniarka realizuje swoją pracę w określonym miejscu, gdzie np. wykonuje różnego rodzaju usługi medyczne. Wówczas od kosztów uzyskania przychodu można odliczyć czynsz, a także inne opłaty lokalowe niezbędne do funkcjonowania pomieszczenia.

W pracy pielęgniarki kontraktowej prowadzącej własną działalność gospodarczą ważne jest też, aby na bieżąco monitorować zmiany prawne, a także interesować się sposobem rozliczania prowadzonej firmy. Od kosztów uzyskania przychodu mogą być odliczane również darowizny i mieć zastosowanie inne ulgi w zależności od sposobu rozliczania się z prowadzonej działalności.

Pielęgniarka kontraktowa i kwestie podatkowe – o czym warto pamiętać?

Podstawą dla możliwości odliczenia od kosztów uzyskania przychodu wszelkich dozwolonych usług lub towarów jest posiadanie stosownej dokumentacji. Warto pamiętać, aby ją odpowiednio gromadzić i porządkować, w czym może pomóc specjalista z zakresu księgowości, a także specjalne programy ułatwiające tego typu rozliczenia. Osoba prowadząca własną działalność powinna nie tylko dobrze znać swój fach, ale również posiadać wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności. W tym celu również można zdecydować się na przystępne kursy online. Kluczem dla wynegocjowania odpowiednio wysokich warunków umowy kontraktowej są jednak odpowiednie kwalifikacje. Aby je rozszerzyć, warto wybrać kursy dla pielęgniarek online dostępne na naszej platformie dydaktycznej. Absolwent po ukończeniu wybranego kursu otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia oraz kartę kwalifikacyjną, która stanowi potwierdzenie ukończenia szkolenia.