Od kiedy pielęgniarki i położne mogą interpretować wyniki EKG?

ekg interpretacja

W rozpoznawaniu i leczeniu zaburzeń rytmu serca bardzo istotnym elementem jest wykonanie EKG. Jest to skrót od badania elektrokardiograficznego, określanego także jako elektrokardiogram. W dalszej części artykułu omówimy, co daje interpretacja wyników EKG, a także jaki kurs EKG dla pielęgniarek i położnych wybrać.

EKG – interpretacja wyników

W zapisie z badania EKG interpretacja wyników polega na rozpoznaniu zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta. Dzięki niemu można wykryć przyczynę bólu w klatce piersiowej, co przyczynia się do wczesnej interwencji w leczeniu zawału serca. Warto dodać, że w wykonanie EKG i interpretacja wyników nie wystarczy do tego, by jednoznacznie wskazać jednostkę chorobową u pacjenta. Należy również wziąć pod uwagę wywiad chorobowy i historię leczenia chorego.

Pielęgniarka oraz położna samodzielnie może wykonywać EKG, a także interpretować otrzymane z niego wyniki bez pomocy lekarza po ukończonym kursie specjalistycznym w tym zakresie. Od tego momentu otrzymuje udokumentowane potwierdzenia nabycia potrzebnych umiejętności.

Czy kurs EKG dla pielęgniarek i położnych można określić jako kurs specjalistyczny?

Specjalistą określa się człowieka, który może wykazać się kompleksową znajomością jakimś obszarze wiedzy. Zatem kursami specjalistycznymi są te szkolenia, które umożliwiają zdobycie informacji i umiejętności na miarę specjalisty w konkretnej dziedzinie. Posiłkując się konkretnym przekładem, kurs EKG dla pielęgniarek i położnych z założenia jest przeznaczony dla specjalistów określonej branży, jednak jego realizacja umożliwi uczestnikom zdobycia nowych kompetencji i otrzymania stosownego potwierdzenia zdobycia specjalistycznej wiedzy na temat EKG.

Czy warto wykonywać kursy dla pielęgniarek i położnych online?

Kursy dla pielęgniarek i położnych online są bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że pracownicy branży medycznej mogą połączyć kształcenie z obowiązkami zawodowymi. Umożliwia to nowoczesna platforma e-learningowa, która jest dostępna dla kursanta w każdym miejscu i o każdej porze, o ile posiada  on urządzenie z dostępem do internetu.

wykonanie ekg

Warto dodać, na kursach dla pielęgniarek i położnych online, które oferowane są przez naszą placówkę, jakość nauczania nie odbiega jakością od tradycyjnych szkoleń. Co więcej, taka forma kształcenia wpływa korzystanie na proces edukacyjny ze względu na stały dostęp do materiałów i brak presji czasu.

Co dają kursy dla położnych i pielęgniarek?

„Kurs specjalistyczny wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych dla pielęgniarek i położnych” dostępny w naszej ofercie umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania EKG oraz prawidłowej interpretacji wyników z tego badania.

Po ukończeniu tego kursu dla położnych i pielęgniarek absolwent otrzymuje zaświadczenie w języku polskim wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych oraz kartę kwalifikacyjną, która zgodnie z Rozporządzeniem stanowi potwierdzenie ukończenia szkolenia.