Jak zostać pielęgniarką po 40-tce? Od czego zacząć?

jak zostać pielęgniarką w wieku 40 lat

Pielęgniarka to zawód niewątpliwie bardzo potrzebny, związany z ratowaniem życia ludzkiego i poczuciem spełnienia. Jednak z zawodem tym związane są też liczne niedogodności, takie jak niedostatecznie wysokie wynagrodzenie, wyjątkowo trudne obowiązki, niewdzięczność czy konieczność wyjazdów za granicę. Na chwilę obecną jednak pielęgniarka jest jednym z najbardziej potrzebnych, stabilnych i coraz lepiej opłacanych zawodów zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Jak zostać pielęgniarką po 40.? Od czego zacząć i co jest ważne?

Jak wygląda praca pielęgniarki?

Przed podjęciem decyzji o przebranżowieniu się lub zdecydowaniu się na zdobywanie stosownych kwalifikacji, warto dowiedzieć się, jak wygląda praca pielęgniarki. Osoba pracująca na tym stanowisku opiekuje się pacjentami w zakresie medycznym. Działania te to m.in. podawanie leków, wykonywanie zastrzyków i prostych zabiegów medycznych oraz realizacja zleceń lekarskich.

Do obowiązków pielęgniarki należy również pomoc pacjentom w wykonywaniu czynności higienicznych oraz lekarzom w trakcie operacji i przeprowadzanych zabiegów. W pracy pielęgniarki ważna jest również empatia i wsparcie pacjentów w chorobie. Niekiedy zdarza się też, że w ramach pracy pielęgniarki samodzielnie diagnozują, wystawiają skierowania na niektóre badania diagnostyczne, udzielają zaleceń w związku z terapią czy wypisują recepty na określone wyroby medyczne.

ZADBAJ O SWOJE WYKSZTAŁCENIE I WYBIERZ „KURSY KWALIFIKACYJNE DLA PIELĘGNIAREK

Jak zostać pielęgniarką po 40 tce krok po kroku?

Pytanie, jak zostać pielęgniarką w wieku 40 lat, zadaje sobie wiele osób i na szczęście jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ w przypadku tego zawodu nie ma ograniczeń wiekowych. Aby zostać pielęgniarką, konieczne jest ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo trwających co najmniej 6 semestrów. Niezbędne jest również odbycie minimum 4720 godzin zajęć oraz praktyk pielęgniarskich. W ramach studiów zdobyć trzeba nie mniej niż 180 punktów ECTS.

Gdzie może pracować pielęgniarka?

Pielęgniarka może pracować w wielu placówkach związanych ze świadczeniem usług medycznych. To przede wszystkim szpitale, kliniki, przychodnie, ośrodki zdrowia, gabinety specjalistyczne, punkty pobrań materiału do badania, szkoły czy hospicja. Są to zarówno instytucje państwowe, jak i prywatne.

jak zostać pielęgniarką w wieku 40 lat

Pielęgniarki mają możliwość pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Poza podjęciem zatrudnienia w różnego rodzaju instytucjach i ośrodkach medycznych mogą również świadczyć indywidualne usługi medyczne lub opiekować się wyłącznie jednym pacjentem w ramach opieki całodniowej czy dyżurów nocnych.

Specjalizacja – warto o niej pomyśleć już na początku!

Aby znacznie zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w zawodzie pielęgniarki i jednocześnie mieć podstawę do wynegocjowania lepszych warunków zatrudnienia, już na etapie studiów warto pomyśleć o specjalizacji pielęgniarskiej, których jest wiele. Im bardziej sprecyzowane i zawężone kwalifikacje, tym większe szanse na pozyskanie idealnej pracy i dynamiczny rozwój kariery w służbie zdrowia. Zdobycie dodatkowych kwalifikacji to również prestiż, powód do dumy i inwestycja w samego siebie, co pozwala poczuć jeszcze większe powołanie do zawodu, jakim jest pielęgniarstwo.

jak zostać pielęgniarką po 40

‘’Kursy kwalifikacyjne dla pielęgniarek,, prowadzone są na platformie dydaktycznej Medical.edu.pl. To duży wybór specjalności a zaświadczenia w języku polskim są wydawane na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Absolwent otrzymuje także kartę kwalifikacyjną, która stanowi potwierdzenie ukończenia szkolenia. Organizowane kursy uprawniają do podjęcia pracy zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych.

Ponadto na kolejne kursy kwalifikacyjne absolwent otrzymuje atrakcyjne zniżki, dzięki czemu dalsze doskonalenie umiejętności jest korzystne także pod względem finansowym.